Plagát projektu Časový harmonogram Vízie Všeobecné informácie o projekte Personálna matica Publicita a informovanosť Vzdelávanie pedagógov Workshop - publicita Podrobný popis aktivít Pozvánka II.Workshop - publicita Informačný leták k priebehu projektu

S IKT do Európy

Podrobný popis aktivít

Podrobný popis aktivity č.1
Názov aktivity 1.1 Analýza technického zabepečenia základnej školy
Cieľ aktivity Spracovanie návrhu zabezpečenia ZŠ didaktickými prostriedkami a pomôckami. Realizáciou aktivity zabezpečíme rozvoj ZŠ v oblasti vybavenia modernou didaktickou technikou a pomôcok potrebných pre vyučovací proces a tým prispejeme k zvýšeniu kvality školy a k rozvoku ZŠ. Moderné vyučovanie bude sa rrealizovať v  moderne vybavených počítačových laboratóriách, ktoré budú pôsobiť na žiakov silne motivujúco, čím vyvolá zážitkové učenie a potrebu prijímať nové informácie.
Trvanie aktivity: 01.10.2009-28.2.2010
Popis aktivity:

Funkcia  - účel: aktivita bude realizovaná za účelom identifikácie potrieb techockého zabezpečenia na ZŠ  a následnejej štandardizácie podľa potrieb a technických kritérií najmodernejšej techniky.

Vykonávané činnosti:

- fyzický prieskum na ZŠ za účelom zistenia súčasného stavu vybavenosti školy didaktickými pomôckami a prostriedkami;

- analýza technického zabezpečenia na ZŠ;

-analýza potrieb na technické vybavenie;

- spracovanie technického návrhu technického zabezpečenia ZŠ;

-korektúra a odsúhlasenie návrhu projektovým manažérom,

Zodpovedný pracovník vykoná  uvedenú aktivitu aj za pomoci dotazníka, kde budú navrhnuté konkrétne ponukuky na inováciu didaktických prostiedkov.

Výstup aktivity: výstup analýzy - konkrétny zoznam identifikujúci didaktické prostriedky a pomôcky s jednotkovými cenami tak, aby celkový súčet finančných nákladov bol v súlade s rozpočtom projektu. Vybudovanie moderného počítačového laboratória na škole.

Aktivity sú prípravou na realizáciu aktivity 1.2 Technické zabezpečenie školy didaktickými prostriedkami s prioritou na didaktickú techniku.

Metodológia aktivity: Stanovené činnosti sa budú vykonávať postupne tak, aby sme dosiahli stanovený cieľ - spracovaný návrh technického zabezpečenia školy modernými technickými prostriedkami a pomôckami. Metóda realizácie činnosti je viacúrovňová a to: zistenie súčasného stavu vybavenia ZŠ na základe monitorovania potrieb, spracovanie analýzy vybavenia, návrh pre zabezpečenie ZŠ. Pri obhliadke priestorov školy bol zistený nepostačujúci a na dnešné pomery už nevyhovujúci stav. je nutné začať s premenou tradičnej školy na modernú, ktorej centrum zdelávania bude vo vysoko motivačnom prostredí. Novo vybudované počítačové laboratórium s dataprojektorom, s interaktívnou tabuľou bude slúžiť pre učiteľov a žiakov našej školy. Počítačové laboratórium sa stane centrom vzdelávacích aktivít pod vedením odborných lektorov vzdelávania.
Cieľová skupina Aktivita sa týka žiakov 6. ročníkov v počte 61 žiakov a učiteľov v počte 20.
Výstupy aktivity  
Spätná väzba Získaná na základe dotazníka, ktorý bude adresovaný učiteľom školy. Po jeho vyhodnotení zistíme stupeň vybavenosti školy a požiadavky. Zároveň zmonitorujeme ďalšie požiadavky na vybavenie.

 

Podrobný popis aktivity č.2
Názov aktivity 1.2 Technické zabepečenie základnej školy didaktickými prostriedkami
Cieľ aktivity Cieľom aktivity ja technické zabezpečenie ZŠ zodpovedajúce súčasnému rozvoju a vývoju v oblasti IKT.
Trvanie aktivity: 01.10.2009-28.2.2010
Popis aktivity:

Funkcia  - účel:  technické zabezpečenie školy didaktickými prostriedkami s prioritou na didaktickú techniku. Tým prispejeme k rozvoju ZŠ v oblasti technického vybavenia.

Vykonávané činnosti:

- na základe identifikácie a spracovaného návrhu bude vykonaný prieskum trhu;

- identifikovať predné počty a druhy prostriedkov a pomôcok;

fyzické zabezpečenie prostriedkov - nákup /s dodržaním Zákona o verejnom obstarávaní/;

- dodávka zakúpených prostriedkov.

Vstupy: zodpovedný zamestnanec vykoná ednotlivé činnosti, ktoré zabezpečia  naplnenie cieľa aktivity.

Metóda: aktivita bude realizovaná v súlade s činnosťami aktivity, presne podľa jednotlivých krokov, ktoré budú v chronologickej postupnosti.

Výstup aktivity:
technické zabezpečenie ZŠ v podobe inovovaných didaktických prostriedkov.

Cieľová skupina: pedagógovia a žiaci ZŠ.

Predpokladané riziká: nevýhodné cenové relácie jednotlivých výrobkov. Nespokojnosť školy so zakúpenými prostriedkami, nenaplnennie očakávaní ZŠ s výsledkom aktivity.

Metodológia aktivity: Metodológia bola zvolená v súlade s povajou aktivity a je založená na jednotivých fázach: prieskum trhu, konečná identifikácia zoznamu zakúoených prostriedkov, zosúladenie s požiadavkami ZŠ a rozpočtom projektu a na záver technické zabezpečenie (nákup) a dodávka tovarov pre ZŠ. Realizáciou aktivity dosiahneme štandardizáciu technickej základne ZŠ.
Cieľová skupina Aktivita sa týka všetkých cieľových skupín.
Výstupy aktivity

Didaktické prostriedky, ktoré budú užívať identifikovaná cieľová skupina projektu. Zakúpené technické zariadenie bude nainštalocvané v zmysle bezpečnostných predpisov a smerníc. Bude vypracovaný "Organizačný poriadok" pre novovytvorenú miestnosť. V rámci realizácie aktivity medzi hlavné medzníky patrí:

1. súčasný stav didaktickej techniky na škole

2. plánovanie potrebnej didaktickej techniky

3. verejné obstarávania

4. nákup didaktickej techniky

5. evidencia zakúpenej didaktickej techniky

6. vypracovanie organizačného poriadku učebne

7. určiť zodpovednú osobu za učebňu.

Spätná väzba Získaná na základe dotazníka, ktorý bude adresovaný učiteľom školy. Po jeho vyhodnotení zistíme spokojnosť s  vybavením školy a naplnenie požiadaviek. Zároveň zmonitorujeme ďalšie požiadavky na vybavenie.

 

Podrobný popis aktivity č.3
Názov aktivity 2.1 Analýza stavu vedomostí a znalostí IKT a iných inovačných foriem a metód v pedagogickom zbore  základnej školy
Cieľ aktivity  
Trvanie aktivity: 01.10.2009-30.06.2011
Popis aktivity:

Funkcia  - účel:

Vykonávané činnosti:


Výstup aktivity:

Metodológia aktivity:  
Cieľová skupina Pedagogickí zamestnanci ZŠ.
Výstupy aktivity  
Spätná väzba Získaná zo spracovanej analýzy vedomostí a znalostí pedag=ogov v konkrétnych oblastiach a návrhu vzdlávacích modulov pre vzdelávanie pedagogických pracovníkov.

 

Podrobný popis aktivity č.4
Názov aktivity 2.2  Tvorba a inovácia vzdelávacích programov - vzdelávanie pedagógov.
Cieľ aktivity  
Trvanie aktivity: 01.10.2009-31.07.2011
Popis aktivity:

Funkcia  - účel:

Vykonávané činnosti:


Výstup aktivity:

Metodológia aktivity:  
Cieľová skupina Pedagogickí zamestnanci ZŠ v počte 24 zamestnancov.
Výstupy aktivity  
Spätná väzba Zber údajov za účelom získania spätnej väzby bude realizovaný na základe dotazníkov, rozhovorov, mailov a cez centrum excelentnosti IKT.

 

Podrobný popis aktivity č.5
Názov aktivity 2.3 Tvorba a inovácia vzdelávacích programov pre žiakov
Cieľ aktivity  
Trvanie aktivity: 01.10.2009-30.09.2011
Popis aktivity:

Funkcia  - účel:

Vykonávané činnosti:


Výstup aktivity:

Metodológia aktivity:  
Cieľová skupina Žiaci ZŠ v šiestom ročníku, zapojení do pilotného projektu v počte 61 žiakov.
Výstupy aktivity  
Spätná väzba  

 

Podrobný popis aktivity č.6
Názov aktivity 3.1 Teoretická a praktická výučba pre pedagógov.
Cieľ aktivity Doplnenie  a zvýšenie vedomostnej úrovne pedagógov. Osvojenie dopnkových vedomostí a schopností v oblasti IKT a nových metód vzdelávania a ich aplikácie v edukačnom procese.
Trvanie aktivity: 01.12.2009-31.05.2011
Popis aktivity:

Funkcia  - účel:
zvýšenie vedomostí a zručností pedagógov ZŠ v oblasti IKT a aplikovania novývh metód vo vyučovacom procese. Vytvorenie školiaceho centra pre vzdelávanie pedagógov.

Vykonávané činnosti:

- činnosti súvisiace so zriadeníma a vytvorením školiaceho centra - inkubátora pre vzdelávanie pedagógov+

- teoretická a praktická výučba pedagógov. Aplikovanie vzdelávacích modulov a edukačných programov. Organizovanie vzdelávacách seminárov a blokovej výučby pre pedagogockých zamestnancov za účelom osvojovania nových zručností a vedomostí.

Vstupy: kvalifikovaní lektori budú za pomoci pripravených vzdelávacích modulov, videokonferencií, vzdelávacích manuálov a interaktívneho prístupu vzdelávať pedagógov. Dopady vzdelávania budú znásobené e-learningom a prístupom do Centra excelentnosti IKT.

Výstup aktivity:
pedagogický zamestnanci v počte 20, ktorí si osvoja nové vedomostia a zručnosti a zároveň doplnia doterajšie získané vedomosti.

Metodológia aktivity:  
Cieľová skupina Pedagogickí zamestnanci ZŠ v počte 24. Po overení metodiky a formy, následnej korektúre, odstránení nedostatkov budeme aplikovať vzdelávací proces aj pre ďalšie cieľové skupiny.
Výstupy aktivity Počet pedagógov zapojených do vzdelávania 20. Po overení metodiky a formy, následnej korektúre, odstránení nedostatkov budeme aplikovať vzdelávací proces na ďalšie cieľové skupiny .
Spätná väzba V priebehu realizácie aktivity budú monitorované vykonávané činnosti formou dotazníkov a rozhovorov s cieľovou skupinou. Vyhodnotenie dotazníkov a následné pripomienky budú akceptované a prenesené do ďalšej etapy realizácie aktivity.

 

 

Podrobný popis aktivity č.7
Názov aktivity 3.2 Aplikovanie nových metód vo vyučovacom procese na  základnej škole.
Cieľ aktivity  
Trvanie aktivity: 01.10.2009-31.07.2011
Popis aktivity:

Funkcia  - účel:

Vykonávané činnosti:


Výstup aktivity:

Metodológia aktivity:  
Cieľová skupina Žiaci ZŠ šiesteho ročníka zapojení do nového vzdelávacieho procesu v počet 61.
Výstupy aktivity  
Spätná väzba  

 

Podrobný popis aktivity č.8
Názov aktivity 4.1 Zapojenie ZŠ do Centra IKT excelentnosti
Cieľ aktivity Umožniť žiakom praktický prístup k moderným informačným systémom a technológiám prostredníctvom sprístupnenia služieb Centra excelentnosti IKT.
Trvanie aktivity: 01.03.2010 - 30.06.2011
Popis aktivity:

Funkcia  - účel:

Vykonávané činnosti:


Výstup aktivity:

Metodológia aktivity:  
Cieľová skupina Žiaci a pedagógovia ZŠ zapojení do projektu.
Výstupy aktivity  
Spätná väzba  

 

Podrobný popis aktivity č.9
Názov aktivity 4.2 Zapojenie ZŠ do Centra IKT excelentnosti.
Cieľ aktivity Výmena poznatkov a skúseností, sprístupnenie moderných didaktických nástrojv Centra excelentnosti ZŠ.
Trvanie aktivity: 01.03.2010-30.06.2011
Popis aktivity:

Funkcia  - účel:

Vykonávané činnosti:


Výstup aktivity:

Metodológia aktivity:  
Cieľová skupina Žiaci  ZŠ, ktorí sú zapojení do projektu. Pedagogický pracovníci ZŠ, ktorí sú zapojení do projektu.
Výstupy aktivity

- implementovanie moderných technológií do učebných postupov;

-prepojenie nových technológií (z Centra excelentnosti) a inovovaných učebných postupov;

- spoločná platforma pre výmenu best - practice, výstupov žiackych prác, študijných materiálov medzi zapojenými organizáciami.

Spätná väzba Spätná väzba bude získavaná formou štatisiky prístupu do centra excelentnosti IKT. Prostredníctvom diskusného fóra bude zabezpečená vzájomná komunikácia, kde si zúčastnení budú vymieňať svoje vedomosti, ale aj pripomienky a námety.

 

Novinky

Kontakt

  • Základná škola
    Severná 21
    045 01 Moldava nad Bodvou
  • Škola: 055 / 460 31 09
    Hospodárka školy: 055 / 489 80 99
    Mobil škola: +421 903 128 532
    Vedúca ŠJ: 055 / 460 24 89
    Mobil vedúca ŠJ: +421 903 165 019

Fotogaléria